Wypadki w środkach komunikacji publicznej

Walka na rzecz osób poszkodowanych w nowojorskich środkach komunikacji publicznej

Przewoźnik New York City Transit Authority (NYCTA) podlegający zarządowi komunikacji Metropolitan Transportation Authority (MTA) obsługuje największy systemem komunikacji publicznej w Stanach Zjednoczonych. Metro, pociągi i autobusy należące do NYCTA dokonują ponad 200 milionów kursów miesięcznie. Obowiązkiem operatorów środków komunikacji miejskiej jest bezpieczny dowóz pasażerów do celu ich podróży.

Istnieją konkretne kroki, które należy podjąć, aby wstąpić na drogę sądową przeciwko MTA, a czas na wniesienie roszczenia jest ściśle określony. Jeśli Państwo lub ktoś z Państwa bliskich doznał obrażeń podróżując komunikacją publiczną w mieście Nowy Jork, konieczne jest, aby zasięgnął rady wiarygodnego adwokata, dobrze znającego prawo i potrafiącego skutecznie obronić Państwa interesy.

Strategiczna obrona prawna w złożonych roszczeniach z tytułu obrażeń

Kancelaria Edelman & Edelman, P.C. posiada rozległe doświadczenie w rozwiązywaniu szerokiej gamy kwestii związanych z wypadkami w środkach komunikacji publicznej. Z powodzeniem reprezentowaliśmy naszych licznych klientów w pozwach przeciwko MTA, przeciwko New York City of Transportation i innym organom administracji. Dobrze znane są nam specyficzne wymogi prawne tych pozwów i można nam zaufać, że uczynimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagwarantować należną Państwu sprawiedliwości .

Jesteśmy gotowi reprezentować Państwa w sprawach dotyczących każdego rodzaju wypadku w środkach komunikacji publicznej, takich jak:

  • wypadki w metrze
  • wypadki w pociągu
  • wypadki autobusowe
  • wypadki na promie
  • wypadki w taksówce

Pieczołowicie analizujemy te wypadki w celu ustalenia czy do wypadku doszło z powodu błędu operatora, awarii sprzętu, zaniedbania w konserwacji sprzętu czy z jakiegoś innego powodu. Po ustaleniu przyczyny, agresywnie dążymy do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania od stron, które dopuściły się zaniedbania. Nie szczędzimy wysiłku, aby uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie bez konieczności długotrwałej walki w sądzie, ale nie zawahamy się przed wystąpieniem na drogę sądową w celu uzyskania najkorzystniejszego rezultatu w sprawie naszego klienta.

Strategiczne dochodzenie roszczeń przeciwko organom rządowym

Posiadamy gruntowną znajomość prawa związanego z procesami sądowymi przeciwko organom rządowym. W trakcie sprawowania funkcji Prezesa Stowarzyszenia Nowojorskich Prawników Procesowych, założyciel firmy, Martin Edelman poważnie przyczynił się do usprawnienia przepisów prawnych, tak aby zasada przedawnienia obowiązująca dla roszczeń miała jednolity charakter. Nasza wiedza na temat tych i innych aspektów prawnych wpływających na prowadzenie spraw przeciwko organom rządowym pomaga nam uzyskiwać najlepsze wyniki w dochodzeniu roszczeń naszych klientów.

Se habla Español | Mówimy po polsku

Proszę omówić z adwokatem swój wypadek w środkach komunikacji publicznej

Nasi prawnicy mają dziesiątki lat doświadczenia w uzyskiwaniu korzystnych rozwiązań złożonych kwestii wypadków w nowojorskich środach komunikacji publicznej. Prosimy o kontakt w celu omówienia swego roszczenia z tytułu obrażeń. Oferujemy bezpłatną wstępną konsultację w każdej sprawie. Aby umówić się na spotkanie, można dzwonić do nas pod numer 212-472-2630 lub wysłać email.